top of page

Domškoláci na farmě

Umožňujeme dětem vnímat přírodu jako našeho největšího učitele.

Jsme parta rodičů a dětí, kteří se rozhodli převzít zodpovědnost vzdělávání do svých rukou. Naše děti jsou domškoláci, kteří se scházejí od pondělí do pátku, od 8:30 do 16:00 hod., ale jinak také jak kdo chce a kdy kdo vstane :-). Komunitní škola volně navazuje na Ekoškolku, má svoje zázemí na farmě v prostoru zvaný Mléčnice a využívá celý prostor Ekofarmy 88 a Zahrady živlů.

Pokud vás zajímá více o našich domškolácích, volejte Lucii Havlíčkovou.

Untitled_edited_edited.jpg

Naše dny ve škole

Poznáváme sami sebe

Je pro nás nejdůležitější, aby děti poznali opravdu sami sebe. To počem touží, co je smyslem jejich bytí.

IMG_7255.jpg
IMG_4925.JPG

Sebeřízené vzdělávání

Čekáme na podmět, který příjde od dítěte v daný moment a jsme připraveni mu pomoci najít potřebné informace, k tomu co ho právě teď zajímá.

Inspirativní a tvořivé prostředí

Kdo u nás nebyl, neumí si to asi ani představit. Naše prostředí je skutečně úžasné, dokonalé, inspirativní, přijďte se podívat. Stálý kontakt s přírodou, zvířaty, rostlinami a lidmi. Přestože naše děti mají k dispozici i vnitřní prostory jako je Dům větru nebo objekt Koňské klubovny, většinu času stejně tráví venku pohybem, se zvířaty, s rostlinami, se spoustou lidí, kteří zde v Zahradě pracují.

IMG_3933.JPG
IMG_0027.JPG

Komunita podobně naladěných lidí

Je velice příjemné, pokud děláme něco, co není úlně tradiční. Mít kolem sebe lidi, kteří smýšlejí podobně a to my díky bohu máme. Komunitu, vzájemně se podporujících rodičů a vzájemně naladěných dětí.

Poznávání okolního světa i mimo farmu

S dětmi vyjíždíme často na výlety, různé exkurze, aby viděli co všechno je možné dělat jako povolání, co všechno je možné ve světě tvořit. Navštěvujeme například sklenářské dílny, policii České republiky, různé farmy, i fabriky. Byli jsme s rodiči také stanovat na Malé skále, jeli na raftech, koloběžkách i v zimě lyžovat.

IMG_6523.JPG
bottom of page